- pište mi všecko co chcete vědět o Vampyrske Akademii

19.kapitola VA 6

8. února 2011 v 8:54
Auto zaparkovalo v odlehlé části dvora, takže bylo vidět spousta dychtivých Morojů a to byl pro Lisu docela šok.Strážci se pochybovali před lidmi jako duchové. Dav se posunul a každý se chtěl podívat na královské kandidáty. Lissa na ně zírala v šoku a skoro se bála vyjít ven. Adrian jí věnoval uklidňující úsměv. "To je normální, všichni chtějí vědět, kdo to udělal a kdo ne.. Hlavně to chtějí vědět. " Ona sklonila hlavu v přední části vozu. Lissu studovalo dalších šest kandidátů. Protože lesní kurz mohl zaměstnat jenom šest lidí, tak ta druhá půlka půjde zítra a oni byli zvědaví, kdo dnes prošel.

Lissa byla zvyklá, že se ke královským vždy chovají slušně, takže te´d byla udivéná, že všichni jásali a pískali. A samozřejmě tam byli i nekrálovští. Lidé křičeli jména některých kandidátů a já jsem byla překvapena, že nepřišli s písněmi a
bannery a prapory. Lissa a její společníci vystoupili ven, kde na ně čekal dav. Bylo docela zřejmé kdo prošel a kdo ne, Lissa stála jako solný sloup a dívala se kolem sebe. Bylo to něco jiného náhle vrazit do něčeho, jako jsou třeba volby. Ona se teď zaeřila na dvě věcy. Moje bezpečnost, najít vraha a
přežít testy.Te´d když byla v davu si uvědomila, že volby byli větší událost,než si kdy myslela. Pro tyto lidi to nebyl žádný vtip. Jejich životy záviseli na nás. Morojové a dhampýři žili v různých zemí, ale všem vládl jeden panocvní.. bylo hlasování kdo ten král bude, ale ona byl také zapsán do budoucnosti…. Strážci nakonec dav rozehnali a nechali místo pouze pro rodinné příslušníky. Lissa tam neměla nikoho. Oba Janine i Eddie- i přes dřívější tvrzení- byli zaměstnáni krátkodobými úkoli, které zabránili tomu, aby byli s Lissou.. pořád ještěcítila závrať z toho chaosu. Bojovali v ní konfliktní emoce.. Ale najednou chtěla být hodna voleb. Chtěla držet hlavu vysoko a jít na testy s hrdostí, i když
s postraními úmysly.


Najedno jí chytila silná ruka. Christian "Tak pojď. Pojďme odsud. " odtáhl jí pryč od
diváků. "Hej! " zavolala na pár strážců v davu. " Trochu pomoci pro princeznu?? " bylo to poprvé, kdy jsem jí viděla, že se chovala jako královská, hazela kolem sebe jako příbuzná. Pro mě byl taky Cynický christian. Ve společnosti Morojů mu po jeho osmnáctých narozeninách měli řikat Lord Ozera. Na to jsem zapomněla. Ale dva strážci ne. Vrhli se za Lissou a pomohli jí a Christianovi z davu.Tváře kolem ní byli rozmazané, šum jednotvárný.. přesto skandovali její jméno. A prohlašovali draha, který byl symbolem rodiny Dragomirů. Tohle je skutečné, myslela si, Tohle je skutečné.


Strážcí jí vedly přes dvůr k budovám. Pustili jí poté, když věděli, že je v bezpečí a ona jim milostivě poděkovala za jejich pomoct. Když byla ona a Christian ve svém pokoji, klesla na postel, ohromená. "OMG, to bylo šílený" řekla. Christian se usmál "Která část? Uvítací párty doma, nebo test samotný? Vypadáš jako bys právě……. Dobře, nejsem si jistý, co jsi dělala" Lissa se na sebe rychle pohlédla. Oni jí dali suchý ručník na cestu domů, ale její oblečení bylo stále ještě vlhké
a vrásnilo se, jak se sušilo. Její boty a jeansy byly zablácený úplně všude a ona ani nechtěla myslet na to, jak vypadají její vlasy. "Jo, my-" Slova se jí přilepila na jazyku. "Nemůžu ti to říct" zašeptala "kouzlo funguje. Nenechá mě ti to říct. "   "Jaký kouzlo? " zeptal se. Lissa si vyhrnul rukáv a zvedla obvaz, aby mu ukázala tetování na její paži. "je to kouzlo, které mě umlčí o zkoušce. Stejné, jako mají alchymisté. " "Wow" řekl "Nikdy jsem si skutečně nemysle, že to funguje"
"Myslím, že ano, je to opravdu divný. Chci o tom mluvit, ale já prostě…. nemůžu"

"To je v pořádku" řekl a odhrnul pár jejích vlasů stranou. "Prošla jsi. To je to, o co tu jde. Soustřeď se na to. "
"Jediná věc, na kterouse chi soustředit je sprchový kout, což je ironie, když zvážím, jak promočená jsem. " Ona se ani nepohnula a místo toho zírala do stropu. "Hej" řekl christian jemně. "Co se děje? Líbil se ti ten dav ?? " Otočila se zpátky k němu" Ne a to je ta věc, Myslím si, že byli zastrašující, ale jen jsem si uvědomila…. Nevím. Uvědomila jsem si, že jsem součástí významného procesu, který tu je už…."
"Od počátku času? " škádlil jí CHristian a citoval Nathana a jeho nesmyslné tvrzení. "Skoro" odpověděla s lehkým úsměvem, který brzy zmizel "tohle je víc, než tradice, Christiane.. tyhle volby jsou klíčovou součástí naší společnosti.. Je tu zakořeněný. Můžeme mluvit o změně zákona věku, nebo bojovat,nebo cokoliv, ale tohle je starověký. A dalekosáhlý a ti lidé tam venku?? To nejsou jenom američani. Přišli z různých zemí. A zapomněla jsem že i soudní dvůr je jenom tady. To co se děje tady ovlivňuje celý svět. "

"Kam s tím míříš? " zeptal se. Ona byla ztracena ve sletu vlastních myšlenek a nemohla vidět Christianovu objektivitu jako já.
Znal Lissu, Chápal jí a miloval jí. Oni měli stejnou synchronizovanou podobu jako já s Dimitrijem. Nicméně, někdy se Lissini myšlenky točili někde, kam ani on nemohl. On by to nikdy nepřiznal, ale miloval jí i proto, že byla impulzivní. Lissa byla vždy obrazem klidu a racionality a potom vždy udělala něco neočekávaného. Věděla jsem, že jí volby ovlivní a také jsem věděla, že můžou přinést i to nejhorší.

"Budu brát ty testy vážně" řekl " Byla by ostuda nebrat je.. urážka naší společnosti. Ůj konečný cíl je zjistit, kdo to hodil na Rose, ale do tý doby? Chystám se chodit přes dvůr jako někdo, kdo se chytá být královnou. "
Christian na chvilku zaváhal "Chceš být královnou? " odsekla"Samozřejmě, že ne. Je mi osmnáct. Ještě nemůžu ani pít. "To tě ale před pitím neodradilo. " podotkl "myslím to vážně. Chci jít na vejšku. Chci zpět Rose. Nechci vládnout národu Morojů. " Lissa propálila Christiana pohledem "víš, teta Taša vtipkuje o tom, že bys byla lepší královna, než ostatní, kromě…. Nemyslím si, že to je vtip. " Lissa zasténala a natáhla se zpátky na postel. "Miluju jí, ale musím jí džet v šachu" Christian se natáhl vedle ní a přivinul si jí k sobě "Ale stojí to za to. Myslím, že by si byla svělá královna, princezno Dragomirová"
"Budeš umazanej" varovala ho. "Už jsem. Ach. Ty myslíš od tvého oblečení?? " on jí objal nedbajíc na vlhký a zablácený stav jejich šatů. "Strávil jsem většinu svého dětství s prašném podkroví a měl jsem jenom jednu košili. Vážně si myslíš, že se budu starat o svoje tričko?? "
Zasmála se a pak ho políbila a nechala svou mysl bez obav a chvilku si jen vychutnávala pocit z jeho rtů. Vzhledem k tomu, že byli na posteli, přemyšlela jsem, jestli to je můj čas na odchod.Ale po pár sekundách se odtáhla a spokojeně si povzdechla

"Víš, někdy si myslím, že tě miluju. "   "Někdy? " zeptal se v předstíraném rozhořčení. Ona načepýřila jeho vlasy " Pořád,
ale musím tě mít omotaného kolem prstuJ" přitáhl si její rty zase k sobě, ale pak se zarazil, když se ozvalo zaklepání na dveře. Lissa se odtáhla od polibku, ale ani jeden z nich nerozbil objetí. "neodpovídej" řekl christian Lissa se zamračila a zírala do obývacího pokoje. Vyklouzla mu z rukou, vstala a došla ke dveřím.. Když byla několik kroků od nich, vědoucně přikývla "je to Adrian" "Další důvod, proč neotevírat" řek Christian. Lissa ho ignorovala a otevřela dveře a opravdu tam stál můj přítel. Zezadu slyšela Lissa říkat "Nejhorší, Načasování. Vůbec. " Adrian studoval Lissu a pak se podíval na Christiana, který seděl na posteli "Hmm. " řekl Adrian" tak tak to je. Taklhe řešíš rodinné problémy malá Dragomirová. Dobrý nápad. " christian se postavila kráčel směrem k nim "Jo tak to přesně je a ty jsi přerušil oficiální podnikání rady"


Adrian měl na sobě jeany a černé tričko,ale stejnak vypadal skvěle. Po všech se mi hrozně stýskalo. "Co se děje? " zeptala se Lissa. Zatímco Christian vypadal, že považuje Adrianův příchod za osobní, Lissa věděla, že Adrian by nepřišel bez dobérho důvodu. Zvlášť akle brzy ráno. Měl zprávy. "mám ho" řekl Adrian "Mám ho v pasti. "
"koho? " zeptala se Lissa překvapeně. "Toho idiota Blakea Lazara. "   "Co tím myslíš v pasti? " zeptal se Christian, který byl zmatený stejně jako Lissa "udělal jsi past na medvěda na tenisových kurtech, nebo tak něco? "
"Kéž by.Koupil jsem si další kolo, takže by tu měl být,kdybychom si pospíšili. Myslí si, že jsem šel ven na cigaretu. "
podle jeho hřebíčkové vůně mohla Lissa vědět, že mluvil pravdu. "Byl jsi tam dnes brzy? " Adrian pokrčil rameny "Ne tak brzy pro člověka. "
"Ale ty nej-" "No tak, sestřenko" Adrian neměl auru úplného opilce, ale pár skleniček si dal. "pokud měl fešák Ambrose pravdu o tetě Tatianě, pak nám tento muž může říct jména žárlicích žen. "   "Proč jsi se ho nezeptal sám? " zeptal se Christian
"Protože ptát se na sexuální život mé tety by bylo špatné" řekl Adrian
" A Blake bude celí štastný mluvit s naší půvabnou princeznou" Lissa chtěla jít opravdu do postele, ale zjistila, že se
v ní vaří nová energie. "Dobře, ale alespoň mi dovolte abych si vzala jiný oblečení a učesala vlasy. "


Zatímco se upravovala v koupelně, slyšela jak Adrian říká Christianovi" Váš, tvoje košile vypadá trošku divně.. Měl by sis dát trošku víc úsilí s oblíkánim, když chodíš s princeznou" O patnáct minut později už vyrážela trojice přes dvůr do zastrčeného baru. Bar by málo osvětlen. Adrian udělal malé gesto barmanovi, který jak jsem předpokládala byl malý druh signálu, protože ten se okamžitě otočil a začal nalévat. "Hej Ivaškove, kam jsi šel?, " Ozvalo se a Lissa po chvíli zahlédla osamělého chlápka sedícího v ohu. "Sehnat lepší společnost" odpovědel Adrian a vytáhl židli. Moroj si pak všiml Adrianovách společníků a vyskočil. Chytil Lissu za ruku , uklonil se a políbil jí. "princezna Dragomirová. Je to čest, že vás konečně poznávám. Viděl jsem vás z dálky
a vypadala jste krásně. Zblízka? Kouzelně. "   "To" řekl Adrian velkolepě"je Blake Lazar"
"je mi potěšením" řekla
Blake se zářivě usmál "Můžu vám říkat Vasilliso? "
"Můžete mi říkat Lisso"
"také můžete " zazněl Christian "pustit její ruku" Blake se koukl na Christiama " Vás jsem taky viděl Ozero. Crispin, že jo ? "


"Christian" opravila ho Lissa. "Jasně" blake vytáhl židli a stále si hrál na gentlmana"prosím, přidejte se k nám" christianovi žádnou takovouhle nabídku neřekl., ale ten ho ignoroval a sedl si vedle Lissi "Co si dáte k pití? Je to na mě" "Nic" řekla Lissa. Právě v tu chvíli se objevil barman"Nikdy příliš brzy. Zeptejte se Ivaškove. Budete oít co nejdříve se vrátit z postele, že jo? " "Na mém stolku je láhev skotské" řekl Adrian "Tak co vás sem s Christophrem přivádí sem ? " zeptal se blak. A vypil něco jantarově modrého. "Christian" řekl Christian " Předtím jsme mluvili o mé tetě" řekl Adrian a opět se mu to podařilo tak, že to neznělo moc konverzačně. " Blakeuv úsměv zmizel "To pro vás muselo být deprimující, Pro oba" To bylo zaměřené na Adriana a Lissu. Christian jako by neexistoval. "pardon, o Hathawayové taky" dodal k Lisse "Slyšel jsem, jak jste naštvaná. Kdo mohl vědět, že to přichází?? " Lissa si uvědomila, že narází na to, jak to předstírala"No" řekla hořce "myslím, že pristě neznám lidi. Bylo tam milion vodítek. Jen jsem jim nevěnovala pozornost. "
"ty musíš být taky naštvanej" řekl Christian "Slyšel jsem, že ti královna byla blízká. "


Blakeovi se vrátil úsměv"Jo… byli jsme si blízcí. Stýská se mi po ní. " blake se odvrátil k Adrianovi "Musíte vědět, že-" "Ne děkuji" Adrian se odmlčel, aby se napil" Nebo Ambros. ". Blakeuv usměv se proměnil v mračení. "Jeho? Krvavou děvku? " On si nezaslužil být v její přítomnosti. Nemůžu ani uvěřit, že ho trppěla u dvora. " "On si vlastně myslí, že jsi zabil královnu. " řekla Lissa a pak spěšně dodala "Což jse směšné, když všechy důkazy ukazují na Rose. " To nebyli Ambrosova přesná slova. "On si myslí co? ", Ano. Rozhodně se te´d neusmíval. Blake najednou nevypadal tak dobře. " Ten prolhanej bastard. Mám alibi a on to ví,. Jen mě štve proti sobě, protože ví, že jsem lepší, než on. "
" Tak proč si ho držela tak kolem sebe?? " zeptal se Christian , obličej téměř andělský. " Nebylo to na vás moc? " Blake se na něj podíval "Ne
nebylo! Měl jsem hodně žen! "   Adriánův výraz byl čím dál bolestnější s každou zmínkou o sexuálním životě jeho tety. "Mluvil jste o přítelkyních Ambrose? "
"Jo, ale on měl vždy starší a upřímě si myslím, že mu platili. Ne že tvoje máma potřebovala někomu plati" řekl Blake "myslím, si, že byla vážně sladká. Ale ona sním nemohla být v skutečném světě. "


Všichni na něj koukali a Adrian se toho chytl "Co jsi to řekl?? "    "Oh" Blake vypadal překvapeně, ale nebyla jsem si jistá, jestli to hrál. "myslel jsem, že jsi to vědě. Tvoje máma a Ambrose…dobře, kdo jí mohl obviňovat?? S tvým tátou?? I když jen mezi námi, myslím, že si mohla vybrat líp"   Lissa viděla jak Adrianova aura vzplanula
"ty hajzle! " Adrian nebyl takový typ, ale Blake překročil
všechny meze. "Moje máma nepodváděla tátu. A i kdyby ano…….. to si piš, že by za to neplatila! "
Blake se nezdál vystrašený… Lissa položila Adrianovi ruku na rameno. "Klid" zašeptala "Já myslel, že nemáš rád svého otce" řekl Blake, naprosto bezradný, nevěděl, že na to bude Adrian takhle reagovat. "A kromě toho, neházej všechnu vinu na mě. Já sní nespal. Jen říkám, co jsem slyšel. Jak jsem řekl, pokud chcete začít obviňovat náhodný lidi, jdetě někam, kde je Ambrose. "
Lissa se zeptala, než mohl Adrian cokoliv říct "Kolik žen? Víte s kolika se zapletl? "   "tři další" Blake to odpočítával na ruce "Marta Drozdová a Mirabel Conta. Počkejte, to jsou dvě. Myslel jsem i daniellu, to jsou tři a pak ještě královna. Jo čtyři"   "Spát se ženami asi nebyl motiv na zabití královny. " řekla Lissa
"ne" souhlasil Blake "jak jsem řekl, je zřejmé, že to udělala Hathawayová" odmlčel se "Ale a´t se propadnu. Ona byla vážně kus. Bože a to tělo. Každopádně, pokud to Ambrose udělal, tak to udělal proto, že žárlil na mě, protožě mě měla Tatina rači. Ne proto, že dělá do těch ostatních žen. "   "proč by prostě Ambrose nezabil tebe? " zeptal se Christian "To dává větší smysl. "

Blake neměl šanci reagovat, protože Adrian zase narazil na starý téma. "Moje matka s níkým nespala.Nespala dokonce ani s mim otce. " Blake řekl "Hele, ja je viděl. Byli ruka v ruce. Zmínil jsem se jak sexy tvoje-"
"Nechte toho " varovala ho Lissa "To nepomáhá"
Adrian sevřel sklenici "Nic z toho nepomáhá" je jasné, že si nemyslel, že tenhle rozhovor půjde touhle cestou, když šel pro Lissu a Christiana. "A já tu nebudu sedět a poslouchat tyhle blbosti" Adrian vypil nápoj a vyskočil ze své židle a otočil se k východu. Než odešel, hodil nějaké peníze na bar.
"Chudák" řekl Blake "prožil toho hodně mezi jeho matkou a zavražděnou tetou. To je důvod, proč prostě na konci dne nemůžete věřit" mrkl na Lissu "má současná společnice je samozřejmě vyloučena.. " Lissa byla znechucena stejně jako Adrian a podívala se do Christianovi bouřlivé tváře a viděla, že on se cítí stejně.Bylo na čase odejít. "No, bylo skvělé s vámi mluvit, ale už musíme jít. "
Blake udělal psí oči "Ale dy´t jste právě přišli. Doufal jsem, že bychom se mohli navzájem poznat. "bylo zřejmé o co mu šlo " Oh, s Kreskinem taky "
Christian se ani neobtěžoval opravovat ho . prostě vzal jenom Lissu za ruku"Musíme jít"
"Jo" souhlasila Lissa.
Blake pokrčil rameny a mávl si pro další drink "No, opkud byste chtěli opravdu zažít svět, přijďte za mnou" Christian a Lissa zamířili ke dveřím
a Christian si mumlal "Opravdu doufám, že ta poslední část byla určena tobě a ne mě. "To není svět, to co chci zažít. " řekla Lissa s grimaosu. Vyšli ven a rozhlédli se v případě, že by tu Adrian ještě někde byl.Ne. Byl pryč a ona se mu nedivila " Te´d už se nedivim, proč ho Ambrose a Adrian nemají rádi. Ona je takový ….!"
"Kretén? " Obrátili se k budově "Myslím,, že ano"   . "Dost na to, aby spáchal vraždu? "
"Upřímně? Ne. "   Lissa si povzdechla "I v tom druhém souhlasim s Ambrožem ……Nemyslím si, že je Blake dost chytrý pro vraždu. Nebo, že by k ní měl motiv. Nemůžu říct, jestli lidé lžou, ale z jeho aury jsem nic špatného necítila. Ty jsi jenom vtipkoval, ale proč by někdo vraždil jen pro žárlivost, když se ti kluci mohli zabít navzájem.Mnohem snažší"
"Oba měli přístup k Tatianě. "připomněl jí Christian "já vím, ale pokud tady byla zapojena láska a sex…… zdá se, že tu někdo mohl žárlit na královnu, jako na ženu. " Mezi nimi byla dlouhá pauza a ani jeden nechtěl nic říct, i když na to oba pravděpodobně mysleli. Christian přerušil ticho. "Někdo jako Daniela dašková? "
Lissa zavrtěla hlavou "Tomu nemůžu věřit. Nevypadá jako ten typ. "
"vrazi nikdy tak nevypadají. To je důvod, proč vždy utečou. "
"Studoval jsi kriminologii, nebo tak něco?? "
"Ne"
Došli k předním dveřím a on je pro Lissu otevřel "Jen předkládam fakt.víme, že Adrianova máma nikdy neměla ráda Tatinu z osobních důvodů. Te´d jsme zjistili,
že obě byli se stejnym chlape. "
"Ona má alibi" řekla Lissa chladně "každý má alibi" připomněl jí" A jak jsme se dozvěděli mohou být i zaplaceny, ve skutečnosti Daniela už jednou platila. "
"pořád tomu nemůžu uvěřit. Ne bez dalších důkazů. Ambros přísahal, že to je spíše politický, než osobní. "     "Ambrose je taky na seznamu" Přišli do Listina pokoje. "je to Temží, než jsem si myslela, že to bude" vešli dovnitř
a christian jí objal. "Já vím, ale udělám vlezl si vedle ní.e to společně.příjdeme na to. Ale…..Možná bychom mohli chtít některé věci pro sebe.možná přeháním, ale myslím si, že bychom nikdy, nikdy neměli říct Adrianovi, že jeho máma měla motiv k vraždě. "
"Oh, myslíš? " Položila si hlavu o jeho hru´d a zívla. "Spát" řekl christian a vedl jí k posteli "Pořád potřebuju sprchu" "Spánek první. Sprcha potom. "Stáhl přikrývku "budu spát s tebou"
"Spát, nebo spátJ?" zeptala se suše a vděčně si lehla do postele. "reálně spát. To potřebuješ. "

Lezl si vedle ní "samozřejmě, pokud nechceš podnikat nějaké oficiální rydy podnikání………"   "Přísahám, pokud řekneš Malá drahomirová, můžete spát v hale. "byla jsem si jistá, že jí chce Christian odpovědět, ale další zaklepání ho přerušilo. Podíval se podrážděně. "neodpovídej. "
Lissa si ale nemohla pomoct. Vyvlíkla se z jeho objetí a vylezla z postele.   "není to Adrian……."
"tak to není důležitý" řekl Christian "to nevíme" zvedla se a otevřela dveře,. Janine Hathaway vvklouzla do místnosti tak lehce jako Adrian. A studovala to tam, jako by každý detail byl hrozba. "promin, že jsem byla pryč. " řekl Lissa . "Eddie a já jsme si chtěli nastavit střídavý režim, ale oba jsme dostali službu dříve" pohlédla na zmačkanou postel a Christiana v něm, ale její bytost přišla s pragmatickým závěrem, ne romantickým "Právě včas. Myslela jsem si, že by si chtěla po zkoušce spát. Neboj se, budu tě hlídat a zajistim, aby se ti nic nestalo. "
Christian a Lissa si vyměnili smutné pohledy "děkuji" řekla Lissa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama