- pište mi všecko co chcete vědět o Vampyrske Akademii

27.kapitola VA 6

8. února 2011 v 8:59
Byla jsem v šoku, když se viděla Sydney. S ní tam byli ještě další dva lidé, muž a žena. Muž byl mladý, jen o něco starší než já a Sydney. Ta žena byla starší a vypadala stejně zkušeně jako Alberta. Všichni byli alchymisté. A bylo zřejmé, že tito alchymisté nebyli šťastni. U ženy to vypadalo, že chce být kdekoliv jinde, hlavně ne tady. Sydney ani ten muž neskrývali svůj strach. Sydney byla zvyklá na Dimitrije a mě, ale ona a její kolegové právě vešli do doupěte zla, jak oni tomu pravděpodobně říkali.
Alchymisté nebyli jediní, kteří se cítili nepříjemně. Jakmile vstoupili do místnosti, Eddieho strážci je začali považovat za hrozbu. Jejich oči je zkoumaly, jak by byli Strigojové. Moji přátelé vypadali také vystrašeně. Lissa a já jsme žily mezi lidmi, ale Christian s Adrianem toho o nich moc nevěděli, především o alchymistech.
Byla jsem překvapená, že Sydney chytili tak rychle. Nebo to nebylo rychle? Uplynulo pár hodin, když jsme utekli z Jillina domu. Sydney měla pořád to stejné oblečení a viděla jsem její kruhy pod očima. Tajemství ovšem bylo, proč přivedli i ty druhé alchymisty na Eddieho soud. Byli to dvě naprosto odlišné události.
Lissa si myslela totéž.
"Kdo jsou tito lidé," zeptala se, ačkoliv už skoro uhodla, kdo je Sydney. Sydney věnovala Lisse takový pohled, ze kterého bylo znatelné, že už taky ví, o koho se jedná.
"Alchymisté," řekl Hans nevrle. "Víte, co to znamená?"
Lissa a mí přátelé přikývli. "Co mají co do činění s Eddiem a tím chlapem, který mě napadl?"
"Možná něco, možná nic." Pokrčil Hans rameny. Ale vím, že se tu děje něco divného, čeho se vy všichni účastníte, a já musím zjistit, co to je." Hans ukázal na Sydney. "Ona byla s Hathawayovou v Detroitu a já stále pochybuju o tom, že ani jeden z vás o tom nic neví."
Adrian si zkřížil ruce a opřel se o zeď s dokonalým lhostejným pohledem.
"Věřte mi, já neznám ani jednu z těchto osob. Není to náhodou tak, že nás alchymisté nenávidí? Proč jsou tady?" Adrian to řekl ironicky, on byl jeden z mála, který věděl, že nejsem v západní Virginii.
"Protože nám utekla vražedkyně a my potřebujeme vyslechnout jejího komplice," řekl ostře Hans.

Popření mé viny měla Lissa na rtech, ale ta starší alchymistka jí skočila do řeči.
"Nemáte žádné důkazy, že by Sydney byla její komplic. Stále si myslím, že to je směšné, a že byste měli nechat Sydney na pokoji."
"V jakékoliv jiné situaci bychom to udělali, slečno," odpověděl Hans. Jeho tvář byla ledová. "Ale tahle situace, jak si určitě dokážete představit, je trochu vážnější než všechny ostatní. Naše královna byla zavražděna."

Mezi strážci a alchymisty vzrostl ještě větší tlak. Jejich pracovní vztahy asi nebyli moc dobré. Vypadalo to, jako zahájení Sydneyna výslechu.
"Znáte tyhle tři?" Ukázal na mé přátele a Sydney zavrtěla hlavou. "Nikdy jste s nimi nekomunikovala?"
"Ne."
Odmlčel se, jako by doufal, že změní odpověď. Nezměnila.
"Tak jak jste se dala do kupy s Hathawayovou?"
Pozorně ho studovala a viděla jsem strach v jejích hnědých očích. Bála se samozřejmě Abeho. Technicky on byl důvod, proč se dostala do téhle šlamastik. Musela udělat vše, co jí řekl, protože jí vydíral. Sydney polkla a řekl.
"Potkala jsem Rose na Sibiři."
"Ano, ano," řekl Hans. "Ale jak jste jí nakonec pomohla uniknout tady?"
"Nemám co dočinění s jejím útěkem," řekla Sydney. Byla už ale připravená. "Kontaktovala mě před pár dny a požádala mě o pomoc se dostat do domu blízko Detroitu. Řekla mi, že je nevinná, a že by mi to mohla dokázat.
"Ale alchymisté věděli, že je na útěku," zdůraznil Hans. "Všichni jste měli rozkaz najít ji a přivést ji sem."
"Když jsem se poprvé potkala s Rose, nezdála se jako vraždící typ - chci říct, kromě zabíjení Strigojů. Což není až tak úplně vražda." Sydney mu ukázala své alchymistické pohrdání. To se mi líbilo. "Takže, když řekla, že je nevinná a mohla to dokázat, rozhodla jsem se jí pomoct. Svezla jsem ji."
"Na to už jsme se jí ptali," řekla podrážděně Stanton. "A už jsme vám to i řekli. To, co udělala, bylo pošetilé - naivní chyba v úsudku. Ale tohle máme řešit my a ne vy! Starejte se o svého vražedného ďábla!"
Její slova byly jako slunce, jako kdyby Sydney byla dítě, které doma potrestají.
"Kteří lidé s ní byli?" zeptal se Hans a ignoroval Stanton.

Sydneyino opovržení rostlo.
Jeden z nich byl ten chlap… Dimitrij Belikov. Ten, o kterém si myslíte, že byl vyléčen. Ty ostatní jsem neznala. Dva chlapi a jedna žena. Nikdo nás nepředstavil."
To byla dobrá lež. Její falešné znechucení Dimitrijem odstrkovalo pozornost od těch ostatních.
Lissa se dychtivě naklonila dopředu a těsně před tím, než promluvil Hans, zeptala se.
"Co bylo v Detroitu? Jak by si tam mohla Rose očistit své jméno? Zejména s Jill."
Hans nevypadal spokojeně, že ho přerušila, ale byl také zvědavý na Jill. Sydney nicméně byla pořád ledově klidná.
" Nemám tušení. Nezdálo se, že by to věděla i ta dívka, Jill. Rose řekla, že se k ní musíme dostat, a tak jsem jí pomohla."
"Slepě?" zeptal se Hans. "Ty si vážně myslíš, že ti budu věřit, že jsi jí až tak důvěřovala? "
"Je to moje-" Sydney se kousla do rtu, což bylo podezřelé. "Přítelkyně." A za chvilku už zase byla zpátky ve svém profesionálním režimu. "
"Bylo tam něco, čemu jsem nevěřila a nebyla jsem si jistá, jestli alchymisté pátrají po tom pravém vrahu. Pokud bych se přesvědčila, že je vinna, tak bych se ihned obrátila proti ní. Ale já jsem si to nemyslela."

Tohle byla dobrá lež. Ale asi ne pro každého… Hans zavrtěl hlavou.

"Nevěřím ani jednomu z vás."

Ten chlap, alchymista udělal krok vpřed. "Pokud řekla, že se to takhle stalo, tak se to tak stalo." Byl stejně nedůvěřivý jako Stanton. Choval se k Sydney starostlivě stejně profesionálně jako osobně.
"V klidu, Iane," řekla Stanton, která měla stále upřené své oči na Hanse. Její klid mi připomínal stále víc Albertu. Nemohla být v pohodě v místnosti plné strážců, ale nedala to na sobě znát.
"Nezáleží na tom, jestli jí věříš nebo ne. Pointa zůstává. Slečna Sagová odpověděla na vaše otázky. Tím jsme skončili."
"Vědí o tom Jilliny rodiče?" zeptala se Lissa. Byla stále v šoku z tohohle vývoje situace - nemluvě o strachu o mně. Nemohla to nechat jen tak jít.

Sydney se obrátila k Lisse a já jsem prakticky mohla číst její myšlenky.
"Ne," řekla Sydney. "Prostě jsme tam šli a Rose řekla, že Jill musí jít s ní. Mastranovi nevěděli proč. A pak ji Rose vzala, nebo s ní možná Jill šla - nevím. Byl tam hrozný chaos."
"Tohle je přesně to, co jsme vám už řekli," řekla Stanton. "Musíme odejít," otočila se ke dveřím, ale strážci jí zablokovali cestu.
"To asi nebude možné," řekl Hans. "Tohle je vážná věc a slečna Sagová je naše jediné přímé spojení k vrahovi - ke královskému vrahovi. A k únosci."
Stanton se usmívala, a já si vzpomněla, jak mi jedno Sydney řekla, že si alchymisté myslí, že svět Morojů je hloupý.
"Nezdá se, že by vám byla ještě více k užitku. Ale nebojte se, bude s náma. Kontaktujte nás, jestli budete mít více otázek."
"Nepřijatelné," řekl Hans. "Ona zůstane tady."
Ian, druhý alchymista se postavil před Sydney.
"Pokud budeme chtít, tak odejdeme a hlavně ona tu nezůstane sama."

On byl do Sydney zamilovaný. Stanton se na něj podívala pohledem, že tu situaci zvládne sama. Odmlčel se.
"Pak tu tedy můžete zůstat všichni," řekl Hans. "To není žádný rozdíl. Dáme vám pokoje."
"To je nepřijatelné." Ian těkal očima od Stanton k Sydney, ale nechtěl se dostat do boje. Hans obešel stůj a Ian zahlédl fotografii na něm. Na chviličku se mu rozšířily oči… a Lissa si toho všimla. Udělala krok směrem k Ianovi a Sydney.
"Ty ho znáš. Toho chlapa na obrázku." Ian se podíval na Lissu .
"Iane," řekla tiše Sydney. "Co je to?" Najednou si uvědomil její hlas. Otevřel ústa aby promluvil, ale pak nic. Sydney se znovu stala centrem pozornosti a Ian se odvrátil od Lissy.
"A nikdo z vás - nikdo - neznáte tuhle alchymistku? Nevíte o nějakém spojení s ní a Hathawayovou?" Opět zavrtěli hlavami a Hans to musel přijmout. Proto se všichni začali zvedat a chtěli odejít.
"Ne, ty Kastilie. Zůstaneš tu, dokud tu záležitost nevyřídíme."

Lissa zalapala po dechu. "Cože? Ale on-"
"Neboj se o mě," řekl Eddie s lehkým úsměvem. "Všechno bude v pořádku. Hlavně dej pozor na sebe."

Lissa zaváhala, ale to už jí Christian tlačil ke dveřím. Přestože Eddie chránil Lissu, zabil Moroje. To se nesmělo brát na lehkou váhu. Strážci museli být přesvědčeni na 100%, že neměl jinou možnost. Ale Lissa viděla klidný, silný výraz na jeho tváři a věděla, že bude v pořádku. Zvládne to.
"Děkuju," řekla mu, když kolem něj procházeli. "Děkuju, že jsi mě zachránil."

Jeho odpověď bylo klidné kývnutí a Lissa vstoupila do chodby, kde cítila chaos.
"Kde jsou? Trvám na-eh"

Moji přátelé a alchymisté mířili k východu, zatímco je skupina strážců doprovázela. Mezitím někdo vstoupil do sálu a hádal se s jinými strážci. Byl to Abe.

Koukal na Sydney a alchymisty, jako by je nikdy neviděl. Abe se usmál na Lissu a šel k ní.
"Tady jsi. Musíš jít na poslední test."

"A oni poslali tebe?" zeptal se Christian skepticky.
"Ne, šel jsem dobrovolně," odpověděl Abe. "Slyšel jsem, že jste byli ehm… narušeni. Vražda, výslech. O všechno mám zájem."

Lissa obrátila oči v sloup, ale nic neřekla, dokud se celá skupinka nevynořila z budovy.
Alchymisté a jejich nežádoucí doprovod šli jednou cestou a moji přátelé druhou. Lissa se toužila podívat na Sydney a Iana a já také.

Ale jakmile se dostali k orgánům. Abeho přívětivý úsměv zmizel.

"Co se to sakra stalo? Slyšel jsem všechny druhy šílených příběhů. Někdo řekl, že jsi dokonce mrtvá."
"Skoro," řekla Lissa. Pověděla mu o útoku a Eddiem.
"Bude v pořádku," řekl Abe přezíravě. "Nemají nic, za co by ho mohli držet. V nejhorším dostane značku do záznamů."
"To byla Sydney Sagová," řekla Lissa. "Myslela jsem, že jsou v západní Virginii. Proč není s Rose?"
"To," řekl Abe temně. "Je výborná otázka."
"Protože oni zřejmě unesli Jill z Detroitu," řekl Christian. "Což je divné. Ale není to ta nejbláznivější věc, kterou Rose kdy udělala."
Ocenila jsem jeho podporu.

Abeho ta zpráva taky zaskočila… Ale věděl, že to byl jen zlomek celého příběhu.
Vítej v klubu, starý pane, pomyslela jsem si. Nemohla jsem zapomenout, kdo vymyslel plány pro můj útěk. Moje samolibost byla krátká, protože teď jsem hlavně myslela na to, co se stane se Sydney, teď když o ní Abe věděl.
"Ta holka mi lhala," zabručel. "Každý den všechny ty zprávy o tom, jak to je v západní Virginii klidné a nudné. Zajímalo by mě, jestli se do toho města vůbec dostali. Musím s ní mluvit."
"Tak s tím hodně štěstí," řekl Adrian a vytáhl si cigaretu. "Nemyslím si, že ti její kumpáni, nebo strážci dovolí být blízko ní."
"Oh, já se k ní dostanu," řekl Abe. "Má mnoho odpovědí. Pokud to skryla před těmi idioty, pak to je dobře, Ale mě to řekne."
Náhle Lisse něco proběhlo hlavou.
"Musíme mluvit s Ianem, Ten alchymista. Zná toho muže na obrázku - toho chlapa, co ho Eddie zabil."
"Jsi si jistá?" zeptal se Abe.
"Ano," řekl Adrian, který je všechny překvapil. "Ian ho určitě poznal a také je zamilovaný do té dívky, Sydney."
"Jo, to jsem taky poznala," řekla Lissa.
"Vypadá trochu nervózně," řekl Adrian a zamračil se. "Ale možná právě o to jí šlo."
"To by nám mohlo být k užitku," přemýšlel Abe. "Ženy neumí moc vládnout. Věděli jste, že strážce vaší tety s ní chodil? Ethan Moore?"
"Ano," zasténal Christian. "Ani mi to nepřipomínejte."
"Taša je docela kus," poznamenal Adrian.
"To není v pohodě," řekl Christian.
"Nebuď tak podrážděný," řekl Abe. "Ethan je palácový strážce. Mohl tam být v tu noc, kdy se stala vražda. Mohl by nám pomoct."
Christian zavrtěl hlavou. "Stráže už svědčily. Ethan jim už řekl, co ví."
"Tím si nejsem tak jistý," řekl Abe. "Vždy existují věci mimo úřední záznamy. Vaše teta by mohla být natolik okouzlující, aby pro nás něco zjistila."
Abe si povzdechl a stále vypadal nešťastně. "Kéž by byla Sydney stejně oslňující, abych ji mohl vyslechnout. Teď jenom porazit ty strážce, alchymisty a zjistit, kde je Rose. Jo a vy byste si měla jít udělat svůj test, princezno."
"Myslela jsem, že to je jenom způsob, který jsi použil, aby si mě našel," řekla Lissa.
"Ne, chtějí vás."
Dal jí pokyny k testu. Měl se konat v budově
" Máš se dát dohromady a jít pak za strážcema, aby tě doprovodili.. Neopuštěj pokoj, dokud za tebou nepříjde Janine nebo Ted" Řekl Abe" Snad nebude více překvapivých útoků"
Lissa chtěla odporovat, že se o sebe dokáže postarat sama, ale nakonec se rozhodla prostě Abeho nechat jít. Spěchal pryč a kluci se obrátili sěrem k ní.
" Doháje, on je naštvanej" řeklo Adrin
" A divíš se mu? " zeptal se Christian. " Právě ztratil členství v klubu zlého, duchovního otce. Jeho geniální plán se rozpadl a teď se pohřešuje jeho dcera a on ani neví, jestli je v bezpečí"
Adrian mlčel.
" Doufám, že je v pořádku" povzdechla si Lissa a v žaludku se jí zahoupalo. " A co dohře s tímhle vším má společnýho Jill?
Nikdo neodpověděli. Když dorazili na místo konání testu, Lissa zjistila, že to je téměř totožné místo, jako to předtím. Bylo tam spousta diváků. Více lidí vyřvávalo její jméno…. Nějací kandidáti neprošli především testem, takže se jejich rodiny rozhodli fandit někomu jinému.

Lissa byla zase přivedena do místnosti sama. Srdce jí začalo bušit, když uviděla tu starou ženu. Budou další hrozivé sny jako předtím? Lisa neviděla pohár, ale to nic nezaručovalo, Nebyla tam také žádná další židle, takže si Lissa stoupla před ženu.
" Dobrý den" řekla uctivě.. " Je hezké, že vás opět vidím"
Žena se usmála a ukázala chybějící zuby. " Pohybuju.. Ale říkáš to velmi přesvědčivě.. Máš politiku v krvi. "
" Děkuji…. Vy…." Řekla Lissa.. " Co bude v tomto testu? "
" Jen poslouchej. To je vše. Je to jednoduché"
Ženě zajiskřilo v oku a Lissa si myslela, že to vůbec nebude snadné.
" Vše, co musíš udělat odpovědět mi na otázku. Odpovíš správně a jsi ve kře na královský trůn. Ale nebude to zábava"
Zdálo se, že ta poslední slova si stará žena říkala spíše pro sebe, než pro Lissu
" Dobře, řekla Lissa stísněně.. " Jsem připravena.
" Dobře tedy. Co potřebuje královna, aby spravedlivě vládla lidu? "

Lissa
na chvilku strnula a pak začala přemýšlet….. Moudrost? ….
" Ne ne… neodpovídej. " řekla stařena a sledovala pozorně Lissu. " Ještě ne. Máš na to čas do zítřka. Vrať se zítra touhle dobou se správnou odpovědí a budeš mít složenou zkoušku..A…….." Mrkla " Samozřejmě o tom s nikým nesmíš mluvit"
Lissa přikývla a ucítila malé tetování na paži. Ona si musela pomoci sama. Opustila místnost a znova přemýšlela nad tou otázkou… Bylo na ni příliš mnoho odpovědí, Některé z nich by mohl-

Cítila jsem pohyb v mé realitě a naše spojení se hned ukončilo… Očekávala jsem So%nu, ale to nebyla ona, co upoutalo mou pozornost.. Byl to mnohem menší pohyb….. A něco mnohem silnějšího….
Dimitrij byl v mé náruči.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bibi bibi | Web | 8. února 2011 v 9:04 | Reagovat

krasny blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama