- pište mi všecko co chcete vědět o Vampyrske Akademii

7.kapitola VA 6

8. února 2011 v 8:30
Problém samozřejmě byl, že já sama jsem se za chvilku ztratila ve tmě. Po té, co jsem žila v divočině jako je Montana, jsem byla zvyklá, že vás noc mlže úplně pohltit. Ale u sv. Vladimíra jsem ten terén znala. V lesích západní virginie to bylo cizí anové a já jsem se totálně ztratila.

     Jedině jsem si byla jistá, že jsem v dostatečné vzdálenosti mezi mnou a motelem. Zastavila jsem
se a rozhlédla jsem se.. Noční hmyz zahučel a zazpíval. Vlhkost visela kolem mě. Viděla jsem diamantové nebe plné hvězd. Cítila jsem se jako opravdový poživatel. Studovala jsem oblohu, dokud jsem nespatřila hvězdu velkého vozu a přišla na to, kterým směrem je sever. Sydney nás vezla přes hory k Východu, takže jsem určitě nechtěla jít tímhle směrem. Zdálo se logické, že kdybych pokračovala na sever, dosáhla bych mezistátní silnice a mohla bych si chytit stopa, nebo jít pěšky někam do civilizace. Nebyl to nejlepší plán, ale nebyl taky nejhorší co jsem kdy měla.

        Opravdu jsem nebyla oblečená pro pěší turistiku. Ale moje oči se přizpůsobily ve tmě a tak se mi podařilo vyhnout většině stromů a jiným překážkám. Po malé silnici mimo město by to bylo jednodušší, ale to by přesně Dimitrij očekával.

    Spadla jsem do stabilního rytmusu, jak jsem šlapala na sever. Rozhodla jsem se, že je dobrý čas kouknout se, jak
je na tom Lissa. Teď když jsem měla čas a nebyli tu žádné opatrovníky, kteří se mě snažili držet pryč. Vklouzla jsem do její mysli a našla jsem ji na ve,litectví strážců. Seděla v chodbě lemované židlemi. Vedle ní byl Christian a Taša.

     
      "Budou tě tvrdě vyslýchat" Zamumlala Taša. "Hlavně tebe" to bylo pro Christiana" byl bys moje první volba, kdyby někde poblíž něco vybuchlo. " Na její tváří jsem viděla, že Taša byla velmi překvapená mím útěkem. Dokonce i když jí mí přátelé nic neřekli, ona si většinu poskládala sama dohromady- při nejmenším, kdo mi pomáhal. Christian jí věnoval okouzlující úsměv. " budou vědět, že to nebylo způsobeno magií. " řekl" strážci určitě prohledali každý centimetr té sochy. " Lissa souhlasila. Strážci museli vědět, že ten výbuch nemohl být způsoben magií. A i kdyby byli moji přátelé hlavní podezřelí, orgány by se divili - stejně jako já- jak by se mládež dostala k výbušninám C4.
Lissa kývla hlavou a položila ruku na Christianovu. "Budeme v pořádku"

     Její myšlenky se obrátili ke mně a Dimitrijovi a přemýšlela, jestli šlo vše podle plánu. Nemohla se zaměřit na hledání Tatianina vraha, když nevěděla, že jsme v pořádku. Její emoce byli nedočkavé, pichlavé a trochu divočejší, než bych si přála. Tolik éteru, uvědomila jsem si. Používá ho příliš moc. Ve škole na to brala prášky a později se začala ovládat. Ale ted´ Když se naše situace zhoršovala, nechala se jím ovládat víc a víc. Nedávno ho použila hrozně moc. Nakonec jí mohl éter zradit. Nás zradit.
      "Princezno? " Dveře naproti Lisse se otevřeli a jeden strážce vykoukl ven. "Jsme na vás připraveni. " Strážce ustoupil stranou a v místnosti slyšela Lissa známý hlas říkat "Pro mě je vždy potěšením s vámi mluvit.Hansi. měli bychom to někdy zopakovat. " A pak se objevil Abe, se svým obvyklým sebevědomím. Prošel kolem strážců ke dveřím a daroval Lisse a Christianovi pohled - všechno je v pořádku- usměv. Beze slova prošel kolem nich směrem k hale. Lissa se usmála a vešla dovnitř.

      Zavřeli dveře a ona se ocitla naproti třem strážcům sedících u stolu. Jednoho z nich jsem poznala, ale nikdy jsem se s nim nebavila. Myslím, že jeho příjmení bylo Steel. Další dva jsem dobře znala. Jeden z nich byl Hans Croft, který provozoval operace strážců u dvora. Vedle něj- k mému úžasu- byla Alberta, která měla na starosti strážce u Sv. Vladimíra a novice. "Skvělý" Zavrčel Hans "Celý doprovod. " Christian trval na tom, že bude přítomen a Taša trvala na tom, že chce být s Christianem. Hans si asi neuvědomil, že ani já jsem se nevyhnula téhle párty. Lissa, Christian aTaša se posadili naproti strážcím. "Strážkyně Petrovová " řekla Lissa a ignorovala Hansův nesouhlas. " Co tady děláte? " Alberta dala Lisse malý úsměv, ale jinak se chovala stále velmi strážcovsky. "Byla jsem zde na pohřeb a Strážce Croft se rozhodl, že bych mohla pomoct s vyšetřováním.

   " stejně jako někdo, kdo rozumí Hathawayové a jejímu…. Ehm.. společníkovi. " řekl Hans. Hans byl typ člověka, který se dostane přímo k věci. "Toto setkání bylo určeno pouze pro vás ,princezno" …"Neřekneme ani slovo" řekl Christian.. Lissa přikývla stále hladká a zdvořilá i když jsem slyšela chvění v jejím hlase. " Chci pomoct… Byla jsem tak, já nevím. Jsem tak ohromená o všem, co se stalo. "…."To určitě" řekl Hans a suchým hlasem se zeptal"Kde jste byla, když sochy vybuchly? " Na pohřebním průvodu. Byla jsem součástí doprovodu" řekla. Steel měl hromadu papírů před sebou. "To je pravda, existuje spoustu svědků"Velmi pohodlné. A co potom? " Zeptal se Hans" Kde jste byla, když začal dav panikařit? " Šla jsem zpátky do budovy rady. To bylo místo, kde se všichni setkávali a já myslela, že to tam bude nejbezpečnější. " Nemohla jsem vidět její tvář,ale cítila jsem, jak se je snaží zastrašit. " Bála jsem se, když se věci začali bláznit. "   . "Ano, na to máme také svědky. " řekl Steel. Hans bubnoval prsty o stůl. " Věděla jste o tom předtím? O Explozi? O útěku Hatzhawayové? " Lissa zavrtěla hlavou. " Ne neměla jsem tušení. Já ani nevěděla, že je možné se dostat pryč z cel. Myslela jsem, že tam je ochranka

   Hans ignoroval její útok na ochranku. " Ty s ní máš to pouto, že jo? Můžeš z ní něco zjistit?? ".." Já ji nemůžu číst"vysvětlila Lissa" Vidí mé myšlenky, ale naopak to nefunguje. "…" To je pravda" řekla Alberta. Hans jí neodporoval, ale pořád mím přátelům nevěřil. " Uvědomujete si, že když zatajujete důkazy, tak jste se dopustili skoro stejného zločinu jako ona sama? Všichni jste královský, ale to by vás nezbavovalo velezrady. "

     Lissa sklopila oči, jako by jí jeho hrozba vyděsila. " Ja prostě nemůžu uvěřit, prostě nemůžu uvěřit… že to udělala. Byla má přítelkyně. Myslela jsem, že jí znám. Nikdy jsem si nemyslela, že by mohla něco takového udělat. Nikdy jsem nemyslela, že by mohla někoho zavraždit. " To bylo od ní chytré. Distancovat se od mého činu.


" Opravdu? " Není to tak dávno, když jste prohlašovala, že je nevinná. " Zdůraznil Hans.   Lissa se rozhlédla a rozšířili se jí oči. " já myslela, že byla. Ale pak…. Ale pak jsem slyšela, co udělala s těmi strážci, když utíkala. " Její utrpení tentokrát nebylo až tak úplně falešné. Potřebovala jednat, jako by si myslela, že jsem vinná, ale zpráva o Meredithině stavu jí zasáhla.. Alespoň jsem věděla, že je Meredith je v pořádku.


N   Hans se ještě chvilku koukal na Lissu trošku skepticky. " Co Belikov? Vy jste přísahal, že už nejí dále strigoj, ale zřejmě
se něco pokazilo. " Christian se pohnul vedle Lissi. Jako obhájce Dimitrije. Christianovi rostlo podráždění jak nás podezřívali a obviňovali. Lissa promluvila dřív, než mohl Christian něco říct.

   " Není strigoj. " Zmizela moje lítost k Lisse. Zase její obrana k Dimitrijovi. Nečekala jsem, že
tentokrát bude výslech i o něm. Ona si připravila alibi na obranu mě, ale ne jeho. Hans se zdál potěšen její reakcí a naklonil se blíž. " Tak jak vysvětlíte jeho zapojení. "….." To nebylo proto, že byl strigoj. " řekla Lissa. Srdce jí bušilo rychle. " On se změnil. Už není strigoj. " Ale on napadl strážce hned v několika situacích. " Vypadalo to, že Taša chtěla začít Dimitrije také, ale viditelně se kousla do rtů. Ozerové mluvili duší a ne zrovna taktně. " To nebylo proto, že byl strigoj" opakovala |Lissa" Nezabil ani jednoho z těch strážců. Ani jeden. Rose udělala to, co udělala… no já nevím proč. Nenáviděla Tatianu.. myslím. To všichni věděli. Ale Dimitrij….. Říkám vám, že strigoj s tímhle nemá nic společnýho. Pomohl jí, protože býval jejím učitelem. Myslel si, že je ona v potížích"
" To bylo docela extrémní pro učitele, zvlášť pro toho, který před tím, když nebyl strigoj byl zním svou racionalitou. A chladnou hlavou "…." Jo, ale on neuvažoval moc racionálně, protože……" Lissa se zarazila. Náhle byla ve špatné situaci. Hans se také zastavil. Mluvil s ní a skládal si další puzzle o mém útěku. Účast Dimitrije.
Dimitrij se obětoval. Lissa si myslela, že že jeho bývalá akce byla instinkt mého bývalého učitele, ale zřejmě si to nemysleli všichni.

    " Nemysle racionálně, protože?... " Hans měl ostré oči. Před tou vraždou hans skutečně věřil
že se z Dimitrije zase stal Dhampýr. Lissa mlčela. Nechtěla, aby si lidé mysleli, že Dimitrij je Strigoj. Chtěla, aby lidé věřili v její sílu k uzdravení nemrtvých. Ale pokud to, že Dimitrij pomáhal studence je nedostačující.. Aby všichni k němu měli zase nedůvěru. Podívala se na všechny vyšetřovatele a setkala se s Albertinýma očima. Stačí strážce neřekl nic, měl neutrální zkoumavý výraz. Lissa se na chvilku podívala na Albertinu auru. Byli tam dobré stabilní barvy a energie. A v očích Alberty, Lissa přísahala, že viděla zprávu. Záblesk. Řekni jim to! Říkala ta zpráva. Způsobí to problémy- ale nebudou tak zlé jako ty současné. Lissa se rozhodovala nad jejík pohledem. Nezáleželo na tom, kdo s tím přišel, ale bylo to správné.

    " Dimitrij pomohl Lisse, protože .. byli spojeni. " Jak sem si domyslela, Albertu to nepřekvapilo a zdálo se, že se jí ulevilo, že je pravda venku. Hans a Steel nicméně byli velmi překvapeni. Už několikrát jsem viděla Hanse šokovaného. " Když se řekne spojeni -myslíte….." odmlčel se aby zkonstruoval svoje slova. " Myslíte romanticky spojeni? " Lissa přikývla, cítila se hrozně. Teď porušila velké tajemství u kterého se mi zaručila, že to nikomu neřekne. Ale já se jí nedivím. Né v téhle situaci.Láska-doufala jsem - by mohla bránit Dimitrijovi akce. "On jí miloval" řekla Lissa "Ona ho milovala. Pokud jí pomohl utéct….     "    " On jí pomohl utéct" přerušil jí Hans " Napadl strážce a mohl za vybuchnutí století staré sochy, která byla dovezena z Evropy.

     Lissa pokrčila rameny. " No jak jsem řekla, nejednal racionálně. Chtěl jí pomoct a pravděpodobně si myslel, že je nevinná.n On by pro ní udělal cokoliv.- a to nemá nic společného se strigojem. "    " Láska to neospravedluňuje. " Hans očividně nebyl romantik. "Je nezletilá. !" vykřikl Steel. Tahle část mu asi unikla. " Je jí 18 " Opravila ho Lissa. Hans po ní střihl pohledem. "Umím počítat, princezno. Pokud se jim nepodařily nějaké krásne dojemné chvíle v posledních několika týdnech- zatímco on byl většinou v izolaci- pak se tyto věci řešilina škole a to musí být nahlášeno"

     Lissa nic neřekla, ale koutkem oka viděla Tašu a christiana. Snažili se, aby byli jejich výrazy neutrální, ale bylo jasné, že to pro ně nebylo žádné překvapení. Vlastně jsem si uvědomila, že Taša věděla o Dimitrijovi a o mě a cítila jsem se trochu špatně. Kdyby věděla, že jeho odmítnutí bylo kvůli mně. A kdyby věděla, co všechno kvůli mně udělal. Christian ji to pravděpodobně řekl, ale něco mi říkalo, že to zřejmě začínalo tušit více lidí. Po tom útoku na školu moje reakce vážně ukazovali na city k Dimitrijovi. Možná to říct hansovi nebylo až tak hrozný. To tajemství by nebylo tajemství o moc déle. Alberta si odkašlala. "myslím, že teď máme důležitější věci na starost, než nějaký románek, který může, ale také nemusí pokračovat. "

   Steel se na ni nevěřícně podíval a udeřil rukou o stůl" Tohle je docela vážné. Věděla jste o tom? "     " Vše co vím j, že se pořád odhrnujeme od toho nejdůležitějšího téma. " odpověděla. Úhledně uhýbala otázce. Alberta byla asi o dvacet let starší než Steel a tvrdým pohledem ho umlčela. " myslím, že jsme tu chtěli zjistit, zda měla slečna Hathawayová nějaké komplice a ne se zabývat minulostí. Zatím jediná osoba, o které můžeme říct, že jí pomáhal je Belikov a on to udělal z iracionální náklonnosti. To z něj děla štvance a blázna, ne strigoje. "


Nikdy jsem si nemyslela, že můj vztah k Dimitrijovi je jen iracionální náklonnost, ale od Alberty jsem to vzala. Něco v hansově a Steelově tváři mi připomněla, že to o mě a Dimitrijovi bude za chvíli vědět úplně každý. ale to nebylo nic v porovnání s vraždnou, A opkud by řekli, že je Dimitrij strigoj, tak by až do konce života byl ve vězení. Malé požehnání.

   Lissino vslýchání trvalo ještě chvíli a pak strážci usoudili, že opravdu nic neví. Dělala vážně dobrou prácí s hraním překvapení a zmatením po celou dobu. I dokonce zahrála pár slz nad tím, jak mě špatně odhadla. Hans se domluvil s Christianem a Tašou, že si s nimi promluví později.. po téhle chvíli už čekal v horkém křesle další člověk.: Eddie. Lissammu věnovala přátelský úsměv. Ale neexistoval žádný způsob, že by byli součástí spiknutí. Eddie kývl na oplátku a pak byl volán do pokoje na výslech. ,Lissa byla nervozní za něj. Ale on určitě bude šokován mou zradou stejně jako ona J


Taša opustila Christiana a Lissu s varování, ať jsou opatrní. " Dostali jste se z toho,ale nemyslím si, že vás strážci zcela vymazali. Zvlášť Hans. " "Hey, umím se o sebe postarat. " řekl Christian. Taša obrátila oči v sloup. " Ano, vidím co se stane, když opustíš své vlastní zařízení. " Hej, nebuď uražená, protože jsme ti všechno neřekli!! " zvolal. "Neměli jsme čas a bylo jen málo lidí, kterým jsme to řekli, Kromě toho ty jsi už udělala svůj bláznivý plán předtím. " Jo, to je pravda"Přiznala Taša. Byla téměř vzorem pro hraní podle pravidel. " Jenom.. prostě to je všechno mnohem složtější.. rose je na útěku. A teď Dimitrij. " Vzdychla a já jsem neměla potřebu dokončit její myšlenku. Měla hluboký smutek v očích. Stejně jako my všichni ostatní chtěla Taša obnovit dimitrijovu pověst.


   " Všechno to bude fungovat" řekl Christian" Uvidíš" Nevypadal tak jistě jak mluvil a Taša mu věnovala pobavený úsměv. " Jen si dej pozor, prosím. Nechci tě vidět v cele. Taky nemám čas na návštěvy vězení, teď když se všechno děje. Naše rodina je už teď pro smích. Můžete mi věřit, že teď vlastně mluví o spuštění Esmond pro nás. Dobrý bože. Už jsme měli v rodině jednu tragédii. Přinejmenším bychom se měli pokusit zachránit něco z téhle šlamastiky. "   "Nemyslím, že znám Esmonda. " řekl Christian.

" Moron" řekla " Jeho myslím, ne tebe. Někdo musí promluvit do naší rodiny, než budem jen pro ostudu.
Christian se usmál" a dovol mi hádat. Jsi to ty, kdo to udělá
" Samozřejmě už jsem vypracovala seznam kandidátů. " řekla se zábleskem v očích.

--- Pak tam jsou asi dva odstavce, u kterých prostě nevím, jak je přeložit :J pradon---


Jakékoliv reakce christian utnul, když srovnal krok se svým společníkem: mým otcem. Jeho náhlým výskytem byli mí přátelé překvapeni. On pravděpodobně věděl o výslechu Lissi a skrýval se vně budovy a čekal, až si s ní promluví. " venku je hezky" řekl Abe přívětivě, rozhlédl se po stromech květinách jako by byli na procházce po sadu. " Ale spálej se, až přijde slunce. ". tma která mi dělala v lese ve Virginii problémy byla přijatelné poledne pro Moroje. Lissa ho sjela pohledem. Měl briliantní zelenomodrou košili a béžové sportovní sako. Člověk, který ho neznal by byl překvapen toou barvou. Lissa se posmívala Abeho nenucení. To byl jeho zvyk. Otevřená diskuze před tím, než přešel na zlověstné téma. "Nejsi tady, abys mluvil o počasí. "    "Snažím se bý civilizovaný, toť vše. " Odmlčel se, když kolem nich prošlo pár morojských dívek. " Jakmile byli z doslechu zeptal se tiše. " Předpokládám, že všechno šlo dobře na vašem malém setkání.? "       "Fajn" řekla a nesnažila se vyplnit tu iracionální náklonnost. " Strážci teď mluví s Eddiem" řekl Christian a mě chtějí potom, ale myslím, že jim nepomůžu.

    Lissa si povzdychla" upřímně myslím, že ten výslech byl snadný ve srovnáním s tím, co přijde. " Tím myslela přijít na to, kdo zabil Tatianu. "Krok za krokem" zamumlal Abe. "Nemá smysl aby nás to přemohlo. Prostě musíme začít od začátku"

    " To je ten problém" řekla Lissa, kopala do kamínků. " nemám ponětí, kde začít a ten kdo to udělal byl hodně dobrý. Hlavně jak zanechal stopy a všechno to ukazuje na Rose"    "Krok za krokem" opakoval Abe. Mluvil prohnaným tonem. Až
dosud byla všechna Lissina energie zaměřená na dostání mě z vězení a dostat mě do bezpečí. Ale teď se to na ní všechno začalo řítit. Christin jí objal kolem ramen. A obrátil se neobvykle vážně k Abemu.

" Máte nějaký nápad? " zeptal se Christian Abeho. " Určitě nemají žádný skutečný důkaz. "   " Mám
pár předpokladů" Odpověděl Abe " Jako, že ten, kdo zabil Tatianu mě přístup do všech pokojů. To není dlouhý seznam"     "Ale není ani krátký. " Lissa odtikávala lidi na prstech. " Stráž, její přátelé a rodina a to za přepokladu, že někdo nezměnil její návštěvníky. A taky víme,že nějaké návštěvy se nezaznamenávají vůbec. Nejspíš měla tajné obchodní jednání po celou dobu. Nepravděpodobně májí jednání v její ložnici, v noční košili. " uvažoval Abe. " samozřejmně závisí a typu podnikání., myslím . " Lissa klopýtla, ohromilo jí to "Ambrosse"    "Kdo? "   " Je to vampýr…. Opravdu hezký.. on a Tatiana byli…hmm "    "Spolu?, " řekl christian s úsměvem,. Nyní se zastavil i Abe. Lissa udělala to též a jejich oči se střetnuly.


"Viděl jsem ho. Trochu jako plážová kluk. "    " Měl by mít řístup do její ložnice. "řekla Lissa.Ale já prostě nemůžu. Nemůžu vidět, že to udělal. "   " Každý klame" řekl Abe" On se hrozně zajímal o Rose v soudní síni.. Další překvapení p Lissu " Co to řikáš? " Abe si pohladil bradku " Mluvil k ní, nebo jí dal nějaký signál. Nejsem si úplně jistý. Ale byl tam nějaký druh předávky mezi nimi. " Chytrý , ostražitý Abe. Všiml si Ambrose ale uplně si neuvědomoval, co se vlastně stalo. " Měli bychom ho navštívit" řekl Christian

Lissa přikývla. Ale pocity v břiše jí řikali něco jiného. Byla nadšená, že něco mají, ale naštvaná, že by hodný, jemný Ambrosse mohl něco takovýho udělat. " postarám se o to" řekl Abe nenuceně. Cítila jsem její pohled. Nemohla jsem vidět její výraz, ale viděla jsem, jak Abe couvl s překvapením v očích. Dokonce i christian sebou trhl.
" A já tam
budu s vámí" řekla s ocelí v hlase. " Nesnažte se nějakého šíleného mučení beze mě"      " chceš být při mučení? " zeptal se Abe        " Žádný mučení nebude. Budeme mluvit s Ambrossem jako civilizovaní lidé., rozumíte? " Dívala se na ně tvrdě a Abe nakonec pokrčil rameny na souhlas, jako že být přemožen ženou polovičního věku nebyl žádný problém. " Dobře, uděláme to spolu" lissa ho trochu podezřívala" Uděláme to" řekl a pokračoval v chůzi   "Kdy budou volby? " zeptala se Lissa. " Jakmile dají drahou Tatianu k odpočinku. Tyhle věci se dějí rychle. Naše vláda musí být obnovena. Pohřeb bude zítra v kostele. Ale nebude žádný opakovaný průvod. To je příliš nejisté"… Cítila jsem se trochu špatně, že nebude mít celý pohřeb, ale pokud to pomůže k nalezení jejího skutečného vraha- je to opravdu nezbytné.

   " po pohřbu začnou volby. Každá rodina může dát jednoho kandidáta na korunu. Vy jste ještě nikdy neviděli volby, že ?  Je to docela podívaná. Samozřejmně že před hlasováním budou všichni kandidáti testováni. " V tom co řekl, bylo něco hrozivýho. - testováni- Ale Lissini myšlenky byli jinde. Nový král, nebo královna může ovlivnit vše. K lepšímmu, nebo k horšímu. Doufám , že to bude ten dobrý. Možná jeden z Ozerů. Možná Taša. Podívala jsem se na Christiana., který jenom pokrčil rameny. " Nebo arian Szelsky. Líbí se mi. Ne , že je důležité, koho já chci


   "Hrozně moc práce zabere nominace. " Vysvětlil Abe. " Každá rodina bude chtít vyhrát, ale kdo má šanci získat hlasy od-"       "ooomph" Byla jsem krutě vytažena z výpočtu politiky MOrojů a vtažena zpátky do divočiny západní Virginie. Něco tvrdého mě udeřilo proti zemi. Listí a větve řezali můj obličej. A silné ruce mě drželi dole a Dimitrijův hlas promluvil do mého ucha. "Měla jsi se skrýt ve městě. " řekl trochu pobaveně. Jeho hmotnost a poloha mi nedovolili ani se hnout. " To by bylo poslední místo, kam bych se podíval. Místo toho bych přesně věděl, kam bych šel. "


"To je jedno, nechovej se tak chytře. " řekla jsem skrz zaťaté zuby a snažila jsem se vymanit z jeho sevření. Sakra. Byl chytrý. A opět jeho blízkost byla matoucí. Dříve se zdálo, že se tou blízkostí taky nechal zmást, ale už se poučil. "Štastně jsi hádal, to je vše. "    " já nepotřebuji štěstí Rozo. Já tě vždycky najdu. Takže vlastně je to na tobě, jak obtížnou chceš tuhle situaci. " mluvil konverzačním hlasem. "Můžem to dělat znova a znova nebo můžeš udělat rozumnou věc a zůstat tady se mnou a Sydney. "        "To není rozumné.Je to plýtvání času. "
     Byl zpocený, nepochybně musel běžet dost dlouho, aby mě dohnal. Adrian měl na sobě vždy kolínskou a byl vždy opojený. Ale Dimitrij byl opojený přírodní vůni teplé kůže a to bylo moc. Bylo úžasné, že jsem si mohla všimnout všech těch maličkostí.- a být jím přitahována- i když jsem na něj byla oprávněně naštvaná, protože mě drží v zajetí.možná že ten hněv se otočil proti mně. "Kolikrát ti mam vysvětlit logiku, proč to dělám? " zeptal se podrážděně. "Dokud se nevzdáš" Strčila jsem zpátky proti němu a snažila si opět získat svobodu, ale vše co jsem udělala bylo, že jsme byli ještě blíž k sobě.Měla jsem pocit, že tentokrát by asi líbání nefungovalo. Vyhodil mě na nohy a chytil mi ruce za zády. Měla jsem trochu víc prostoru k manévrování, než na zemi, ale nebylo to dost. Pomalu sem mě snažil donutit, abych šla k místu, ze kterého jsem utekla.


" Nenechám tebe a Sydney, abyste se dostali do problému společně semnou. Postarám se o sebe, tak mě nech jít"řekla jsem a viděla jsem vysoký hubený strom na kterém jsem nechala uvíznout svou nohu a zavěsila jsem se, abychom nemohli jít dál. Dimitrij zasténal a pokusil se mě dostat od stromu. Pokusila jsem se zase uniknout,ale než jsem udělala dva kroky, zase mě držel. "Rose" řekl unaveně"Nemůžeš vyhrát"   "Jak se má tvoje tvář ? J"Zeptala jsem se. Ve slabém světle jsem neviděla žádné známky, ale věděla jsem, že ta rána bude vidět. Byla to škoda, poškodit jeho hezkou tvář, ale on se zahojí a možná se poučí, že si nemá zahrávat s Rose Hathawayovou…… Nebo ne. Začal mě táhnout znovu. " Jsem jen kousek od toho, abych si tě přehodil přes ramena. "varoval
"Ráda bych tě viděla zkusit to udělat. "   " Jak myslíš, že by se cítila Lissa, kdyby tě zabili?? " Vypadalo to, že se vážně možná pokouší splnit jeho hrozbu. Byl naštvaný. " Umíš si představit, co by jí to udělalo, kdyby zjistila, že tě ztratila,? " Na chvíli jsem se zastavila. Nechtěla jsem zemřít ale riskovat svůj život bylo právě to: riskovat svůj život. Nikoho jinýho. Přesto jsem věděla, že má pravdu. Lssa by byla zdrcená, kdyby se mi něco stalo. A přesto jsem tohle riziko na sebe musela vzít. "Věř mi trochu soudruhu. Nenechám se zabít"řekla jsem tvrdohlavě"já zůstanu naživu. "
    To asi nebyla odpověď, kterou chtěl. Přesunul svoje držení"Existujou i další způsoby jak jí pomoct.. a ne jen ty, které jsi vymyslela. " Najednou jsem ochabla. Dimitrij klopýtl při zjištění, že se nebráním. "Co se děje? "Zeptal se zmateně a podezřele. Zírala jsem pryč do noci, ale mé oči se opravdu na nic nezaměřili.
Místo toho jsem viděla Lissu a Abeho zpátky u dvora. Tatiana poznámka přišla zpátky ke mně a na chvíli jsem mohla slyšet její hlas v mé hlavě. Ona nen poslední Dragomir. Je tady ještě jeden.

   "Máš pravdu" řekla jsem konečně.
"Pravdu o tom-----?"Dimitrij byl úplně ztracený. Takle se chovali lidi, když jsem jednou řekla něco rozumného. " Že běžení k soudu není rozumné. A nepomůže Lisse"Ticho…… Nemohla jsem plně rozeznat jeho výraz, ale pravděpodobně byl v šoku. " Vrátím se s tebou do motelu a nebudu utíkat k soudu. " Další Dragomir. Další dragomir, který je třeba najít. Zhluboka jsem se nadechla"Ale já nehodlám sedět a nic nedělat. Hodlám udělat něco pro Lissu a ty a Sydney mi s tím pomůžete.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama